Ako dlho trvá prevod cez TransferWise?

Služba TransferWise prijíma a posiela platby vždy len počas lokálnych pracovných hodín. Celá transakcia však v drvivej väčšine prípadov trvá 1 až 4 pracovné dni. Vždy to však záleží aj na mene, ktorú chceme prevádzať. Pozor si treba dávať aj na sviatky (Bank Holidays) v tej ktorej krajine.

Prevod môže mierne predĺžiť aj overenie vášho ID (dokladu totožnosti) alebo Address verification (overenie adresy). Viac informácií v kompletnom článku overenie ID a adresy TransferWise.

Vo všeobecnosti prevod vypadá takto:

1. Vyplníte sumu, meny, údaje príjemcu a údaje odosielateľa (5 minút).

2. Odošlete platbu na lokálny účet TransferWise aby ju mohla stredovým kurzom zmeniť na požadovanú menu a odoslať na účet príjemcu. Doba trvania kým vaša platba dorazí do TransferWise záleží na spôsobne akým ste ju odoslali:
- kreditná / debetná karta (okamžite)
- bankový prevod, záleží aj od meny (1 až 3 dni)
- SWIFT prevod (1 až 5 dní)
- SOFORT prevod (1 až 2 dni)
- ACH Direct Debit - pri mene USD (2 až 5 dní)
- Wire Transfer - pri mene USD (1 deň)

3. Po tom ako platba dorazila do TransferWise, konverzia na vami požadovanú menu trvá od niekoľkých hodín po maximálne dva dni. 

4. Platba je odoslaná z TransferWise na účet príjemcu kam dorazí v závislosti od meny od niekoľkých hodín po maximálne dva dni. 

Ak potrebujete prevod urýchliť, je vhodné využiť službu Priority payment (prioritná platba). Zatiaľ je však dostupná iba v určitých menách.

Platbu je možné vždy sledovať na stránke „My Payments“, kde sa píše v akom štádiu sa platba nachádza. TransferWise vás bude samozrejme vždy o všetkom informovať aj prostredníctvom e-mailu.