Prevod peňazí cez TransferWise použitím kreditnej a debetnej karty

Aby TransferWise mohol vaše peniaze zmeniť stredovým kurzom a odoslať na účet príjemcu, musíte najskôr platbu odoslať na lokálny TransferWise účet. Okrem internet bankingu ponúka TransferWise možnosť odoslať platbu priamo z kreditnej alebo debetnej karty. Platba kartami  je možná iba online, pomocou 3D Secure Verification (prekl. 3D zabezpečené overenie). TransferWise neponúka možnosť použiť na platbu telefón.
 

 

TransferWise akceptuje iba VISA alebo MasterCard kreditné alebo debetné karty vedené v britských librách alebo eurách vydané v rámci SEPA (Single Euro Payments Area – SEPA zahŕňa celú Európsku úniu vrátane Spojeného kráľovstva a ostatných členov európskej únie, ktorý nepoužívajú Euro). Platiť kreditnou alebo debetnou kartou sa dá aj pri prevode z austrálskeho dolára (AUD). 

 

Platba kreditnou alebo debetnou kartou 

platba kreditnou kartou transferwise kreditna debetna karta

 

Po tom ako ste zadali sumu, údaje odosielateľa a príjemcu dostávate sa na krok 5 - odoslanie platby na lokálny účet TransferWise. V menu jednoducho kliknete na obrázok Debit Card alebo Credit Card

 

 

 

Následne vyplníte údaje - meno držiteľa karty, 16 miestne číslo karty, dátum platnosti karty v tvare MM,RR (M-mesiac, R-rok), CCV/CVC číslo zo zadnej strany karty (posledné tri čísla) a adresu na ktorú je karta registrovaná. Platbu potvrdíte tlačidlom PAY - zaplatiť.

Po korektnom zadaní údajov vyzve TransferWise vašu banku aby autorizovala a odoslala platbu. Ak všetko prebehlo v poriadku budete presmerovaný na ďalší krok. Ak sa tak nestane niekde nastala chyba (čítaj nižšie).

 

 

 

Platba kreditkou je vždy zabezpečená pomocou 3D Secure scheme známe 'Verified by VISA' alebo 'MasterCard SecureCode'). Debetná a kreditná karta musíia mať vzadu napísané CCV/CVC trojmiestne číslo.

 

Limit a poplatky pri platbách kreditnou alebo debetnou kartou u TransferWise

Dobrou správou je, že väčšina ľudí vlastní debetné karty (Debit Card) a pri nich si TransferWise neúčtuje žiadne ďalšie poplatky. Pri platbe kreditnou kartou si účtuje malé popaltky (prehľad nižšie), ktoré vám samozrejme dopredu oznámi. Dôvodom je, že TransferWise musí platiť poplatky za prijatie platby pri použití kreditnej karty - tie si teda zaúčtuje ako poplatok a zaplatíte ho vy. Výška poplatku záleží aj od krajiny a meny z ktorej peniaze odosielate.

  Visa Debit/Prepaid Maestro & MasterCard Debit/Prepaid Visa Credit MasterCard Credit
GBP - - 0.3% 0.3%
EUR - - 0.4% 0.4%
CHF - 1.2% 0.8% 1.3%
PLN - - 0.5% 0.5%
DKK - - 0.3% 0.3%
NOK - - 0.3% 0.3%
SEK - - 0.3% 0.3%
AUD* 2% 2% 2% 2%

 

Pri platbách kreditnými a debetnými kartami bol zavedený maximálny limit pre jednotlivé meny. Ide o bezpečnostné opatrenie zo strany TransferWise. Maximálne sumy sú 2000GBP, 2500EUR, 20000NOK, 20000SEK, 20000DKK, 3500CHF, 10000PLN, 3500AUD. Prevod vyšších súm je možný len bankovým prevodom - internet banking, prípadne platbu rozdeľte na niekoľko menších a postupne posielajte z kreditky.

Prečo mi nefunguje kreditná/debetná karta pri prevode cez TransferWise?

 

Je niekoľko dôvodov prečo sa platba debetnou kartou nemusela poradiť:

Platba bola odmietnutá vašou bankou

Toto je najčastejší dôvod prečo platba nebola úspešná, hlavne v prípade, že sa jedná o váš prvý prevod peňazí. Prevod mohol byť pre banku podozrivý, hlavne ak prevádzate väčšiu sumu naraz. Riešením je kontaktovať banku (napr. telefonicky) a vyžiadať si povolenie robiť transakcie so službou TransferWise. Niektoré banky vás kontaktujú aj samé (bežné v Anglicku) a overujú si či ste platbu naozaj vykonávali vy. Následne môžete platbu opakovať znova.

Ak sa nezobrazí žiadna chybová hláška a platba sa jednoducho nevykoná

Môže sa jednať o zaneprázdnený server zo strany TransferWise v prípade, že server spracováva obrovské množstvo transakcií naraz. Nestáva sa to často. Platbu skúste zopakovať neskôr a v prípade pretrvávajúcich problémov radšej kontaktujte zákaznícku podporu TransferWise.

Typ debetnej karty nie je podporovaný alebo je debetná karta považovaná za kreditnú

Prevod peňazí je možný len pomocou debetnej karty a ak ju nemáte a používate kreditnú kartu, prevod sa neuskutoční. Riešenie v tomto prípade je platbu vykonať prevodom na bankový účet – kliknutím na „bank transfer“.

Vaša karta nie je 3D Secured (teda nemá zabezpečenie VISA alebo MasterCard)

Ak máte problémy s bezpečným overením vašej karty, pravdepodobne je problém na strane banky. V tom prípade je potrebné banku kontaktovať a riešiť problém s ňou. Ak banka nepotvrdí nijaký problém, je potrebné kontaktovať zákaznícku podporu TransferWise, prípadne na prevod využiť spomínaný bankový prevod.

Business karty nie sú podporované

Služba TransferWise momentálne nepodporuje Business debetné karty, kvôli vyšším poplatkom – jednak pre TransferWise a jednak pre klientov.

Debetná karta bola použitá veľmi skoro po poslednom raze

Opäť jedno zo zabezpečení bánk. Kartu nie je možné požívať veľmi často po sebe, nie je možné robiť veľa transakcií v jeden deň – čím sa prekročí limit a platba nie je možná. V tomto prípade je potrebné len počkať a transakciu zopakovať neskôr.

Informácie boli prebraté z: https://transferwise.com/support/customer/en/portal/topics/809705-paying-by-card

Páči sa ti článok?