Ako poslať peniaze z Nórska

 

Online zmenáreň TransferWise patrí v dnešnej dobe k svetovej špičke v obore medzinárodných transferov peňazí. Jeho zakladatelia vymysleli jednoduchý a pritom geniálny systém peer-to-peer, ktorý umožnil užívateľom peniaze meniť stredovým výmenným kurzom (výhodnejším ako v bankách). Vďaka tomu medzinárodné transfery výrazne zlacneli. Keď sa k tomu pridal férový prístup, masívne investície od popredných svetových investorov, dobrý marketing a vynikajúca starostlivosť o zákazníka, nič nebránilo tomu aby sa malý londýnsky start-up masívne rozšíril do celého sveta. Dnes sa pýši nálepkou globálna služba a podporuje až 33 svetových mien. Nórska koruna samozrejme nie je výnimkou.  

Prevod peňazí z Nórska cez TransferWise je výhodný z týchto dôvodov:

Pri zmene peňazí sa používa reálny stredový výmenný kurz (výhodnejší ako podhodnotené kurzy nákup/predaj v bankách) a za transfer sa účtuje štandardný poplatok iba 0,5 % z prevádzanej sumy (napr. 50 NOK pri prevode 10 000 NOK). Poplatok je dopredu oznámený pri zadávaní prevodu a žiadne iné ďalšie skryté poplatky sa neúčtujú. Prevod trvá zvyčajne 1 až 4 pracovné dni a je veľmi jednoduchý. Po úspešnej registrácii sa zvyčajne vyžaduje overenie ID alebo adresy. Potom zadáte požadovanú sumu, vyplníte údaje odosielateľa a príjemcu. Následne pomocou internet bankingu alebo kreditnej/debetnej karty odošlete peniaze na účet spoločnosti TransferWise a tá sa postará o zvyšok. Peniaze zmení aktuálnym stredovým výmenným kurzom a peniaze odošle v požadovanej mene na účet príjemcu. Každý krok vám je oznámený emailom prípadne si všetko môžete detailne skontrolovať po prihlásení do vášho účtu. Jednoduché a efektívne. 

Ako presne vyzerá prevod si môžete porzieť v obrázkovom návode alebo vo video-návode.


Pri prevodoch z nórskej koruny NOK si TransferWis e účtuje štandardný poplatok 0,5% zo sumy ak je suma vyššia ako 2000 NOK. Ak je suma nižšia ako 2000 NOK účtuje sa fixný poplatok 10 NOK. Platbu je možné odoslať na účet spoločnosti TransferWise kreditnou / debetnou kartou alebo lokálnym bankovým prevodom. Pri niektorých typoch kreditných kárt sa môže ojedinele účtovať navyše 0,3% poplatok. Platba debetnou kartou a lokálnym bankovým prevodom cez internet banking je bez poplatku. Ak potrebujete viac informácií (IBAN kódy, SWIFT kódy, nastavenia TransferWise, atď.) prečítajte si niektorý z článkov na tomto blogu. Pozrieť si môžete aj slovenské a české TransferWise recenzie alebo celosvetové recenzie (AJ)

Znie to zaujímavo? 

Vyskúšajte TransferWise už dnes a skoncujte raz a navždy s bankami a ich skrytými poplatkami! 

Prejsť na TransferWise

 

 

Prehľadné informácie o prevodch z NOK a do NOK si môžete pozrieť v tabuľkách nižšie.

Ako poslať peniaze z Nórska

Základné informácie

 

Poznámka

TransferWise poplatok

0,5% z prevádzanej sumy ak je suma vyššia ako 2000 NOK


10 NOK ak je prevádzaná suma nižšia ako 2000 NOK

Pri SWIFT platbách sa účtuje navyše 7€ poplatok (meny JPY, USD, CAD, ZAR)

 
Ojedinele pri niektorých typoch kreditných kariet sa môže účtovať extra poplatok 0,3%.

Čas dokým depozit dorazí do TransferWise

0-2 pracovné dni

Zvyčajne vrámci anglických pracovných hodín (9:00 – 17:00 pondelok – piatok)

Spôsob odoslania peňazí Kreditná / debetná karta alebo lokálny bankový prevod Limit na platbu kreditnou / debetnou kartou je 20 000 NOK. Pri niektorých typoch kreditných kariet sa účtuje extra poplatok 0,3%. Debetná karta je bez poplatku.

Extra poplatky

Žiadne

 

Možnosť odoslať špecifickú sumu Áno Ak aj mena do ktorej posielate umožňuje platbu špecifickej sumy

 

Ako poslať peniaze do Nórska

Základné informácie

 

Poznámka

TransferWise poplatok

0,5% z prevádzanej sumy ak je suma vyššia ako 2000 NOK

Vyšší poplatok pri špecifických menách ako je USD, JPY atď.

Čas prevodu*

1 pracovný deň

*Po tom ako platba dorazila na účet TransferWise. Nezabúdajte, že môže trvať najviac dva pracovné dni dokým TransferWise zmení vaše peniaze.

Maximálna platba

1 milión NOK

 

Do ktorých krajín sa dá posielať

Nórsko

 

Extra poplatky

Žiadne pre prijatie platby

 

Aké detaily sa vyžadujú

 

 

Celé meno klienta

 

Je potrebné uviesť celé meno a priezvisko

IBAN

Áno

IBAN by mal obsahovať 15 znakov (čísla a písmená) a začínať s písmenami NO

SWIFT/BIC

Áno

Povinný údaj, 8 až 11 znakov

Možnosť odoslať špecifickú sumu

Áno

Podľa toho z ktorej meny peniaze odosielate