Ako v USA odoslať peniaze cez ACH Direct Debit na účet TransferWise

Základné informácie   Poznámky
Dostupnosť  Iba USA  
Dostupnosť bánk široká Väčšina bánk podporuje ACH prevody (je to rovnaká metóda ako firmy platia svojich zamestnancov). Pre istotu si overte vo vašej banke.
Kedy sú peniaze prevedené do TransferWise 1-5 pracovných dní Je to skoro vždy dolná hranica (1-2 dni), ale môže trvať aj 5 dní dokým sú peniaze prijaté a zmenené na požadovanú menu v systéme TransferWise. 
Požadované údaje*   *Okrem údajov vyžadovaných v krajine kam posielate paniaze
Adresa príjemcu  Áno Musí byť adresa kde príjemca žije, nesmie byť PO BOX
Štát v USA alebo ZIP code (poštové smerovacie číslo) alebo plná adresa pre ľudí mimo USA Áno  
SSN alebo ID overenie (Social Security Number, Identity Document) Áno SSN (Social Secirity Number) – číslo sociálneho poistenia sa vyžaduje od každého užívateľa pre platbu z USA (Ak SSN nemáte, musíte uviesť dôvod prečo, následne je možné overenie občianskeho preukazu ID).
Obmedzenia    
Platba špecifickej sumy Nie Nie je možné pri platbách z USA, avšak ak platbu odošlete ACH prevodom do 24 hodín od zadania príkazu, výmenný kurz bude na 24 hodín fixovaný a je možné sumu odhadnúť celkom presne. 
Minimálna / maximálna možná suma $3/$5000* *Horný limit je iba pre platby ACH. Prevodom cez Domestic Wire alebo SWIFT je možné odoslať podstatne vyššie sumy. 
Fixovaný výmenný kurz na 24 hodín Áno Pre platby z USD je výmenný kurz fixovaný po dobu 24 hodín na stredovej hodnote. Pre platby ACH aj navyše ďalších 24 hodín ak peniaze úspešne odošlete počas prvých 24 hodín. 
Transfery do NGN (Nigerijská naira) Nie Prevod do Nigerijskej nairy nie je možný ACH prevodom